Ökoiskola program

A Csonka mint ökoiskola

Iskolánk 2024 májusában elnyerte az Ökoiskola címet. Ez a cím annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak az elismerése, amelynek eredményeképpen tanulóink számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, és aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.  Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme és a fenntarthatóságra nevelés melletti intézményes elköteleződésünket igazolja ez az elismerés.

Eddigi programjaink:

Támogatóink:

A Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület 2021 óta rendszeresen meghívott vendég az iskolánkban. Sok osztály ismerte meg általuk a legfontosabb környezetet érintő problémákat, és kapott segítséget, mit tehet az egyén és a kis közösség ahhoz, hogy egészségesebben éljen.

Iskolánk 2023 óta tagja az MTVSZ fenntarthatóságra nevelési intézményi hálózatának, az Ökohálónak. A tagság lehetővé teszi, hogy tanácsot,  rendszerezett ismeretanyagot, jól bevált módszereket kapjunk a hálózat tagjaitól környezetvédelem témájú programok megvalósításához.